Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mesame/domains/mesesame.lt/public_html/wp-content/themes/Cody/includes/builder/functions.php on line 5752
Nuotraukos | Mes Esame VŠĮ

NUOTRAUKOS

Užgavėnės
Ar jaučiate, kaip šiandien kvepia pavasariu ir atrodo, kad vis garsiau ir garsiau čiulba paukščiai….
O taip nutiko todėl , kad vakar su trenksmu išvijome žiemą.
Šokiai, dainos, skaniausi blynai, pralaimėta lašininio kova ir žiemos kaip nebūta…

Projektas „Mokomės kartu“

Kartu su Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų centru jau antrus metus dalyvaujame bendrai inicijuotame projekte „Mokomės kartu“. Šį kartą jėgas išbandėme draugiškai varžydamiesi estafetėse, tris prieš tris krepšinio turnyre, dargi žaidėme badmintoną. Buvo smagu pasisvečiuoti ir kartu pasportuoti!

Švenčiame Kalėdas ir artėjančius Naujuosius metus!
Svečiuose – išradingasis stebukladarys ir kartu be galo juokingas klounas. Jo pokštai vertė iš nuostabos aikčioti ne vieną.
O mes patys dainavome, deklamavome, linkėjome gerų ateinančių metų ir taip visi kartu paminėjome pačias gražiausias žiemos šventes.
Buvo atkeliavęs ir Kalėdų senelis, kuris kaip ir kasmet apipylė mus dovanomis….
Renginys „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“
Turėjom garbės sudalyvauti labai rimtame renginyje „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“, kurį organizavo socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Esame pakylėti, nes pirmą kartą surengėme savo dirbtuvėles Rotušėje!
Susirinko daugybė norinčiųjų dekoruoti žaisliukus iš medžio. Sukūrėme gausybę originalių kalėdinių dekoracijų, kurias edukacijos dalyviai galėjo pasilikti sau ar padovanoti savo artimiems žmonėms.
Visada yra gera pamokyti kitus, pasidalinti savo žiniomis, patirtimi ir kartu kurti gražius dalykus…
Edukacinė programa „Senieji instrumentai“
Lankėmės J. Matulaičio šeimos pagalbos dienos centre, kur dalyvavome įspūdingoje muzikinėje, edukacinėje programoje „Senieji instrumentai“. Ten grojo mūsų seni draugai Donatas ir Saulius Petreikiai.
Klausėmės lietuvių ir kitų tautų etninės muzikos, atliekamos nebesuskaičiuojamos galybės pasaulio tautų instrumentų.
Esame buvę ne viename šių talentingų brolių pasirodyme, tačiau kiekvieną kartą jie mus stebina, ieškodami naujų skambesių, eksperimentuodami bei improvizuodami.
Taujėnų dvaras
Mūsų Centrui jau 25!!!
Ir tai yra pakankamai ilgas laikas, per kurį mes iš lėto augome ir toliau nesustojame, ryžtingai einame į priekį… Centre daug kas keitėsi, tačiau tikslas išliko tas pats – kurti pačią jaukiausią aplinką mūsų bendruomenei.
Šiandien galime drąsiai sakyti, kad čia jaučiamės labai gerai, galime ugdytis, kurti, pažinti ir daug ką pamatyti, susirasti draugų ir jais tapti, čia mes visada saugūs ir svarbūs, čia mes visi kartu ir liūdime, džiaugiamės ir švenčiame. Taip pat čia išgyvename pačias gražiausias savo gyvenimo akimirkas.
Šį gimtadienį šventėme neįprastai – lankėmės Taujėnų dvare, kur iškilmingai paminėjome šią mums ypatingai svarbią ir gražią šventę. Vaikštinėjome, istoriją menančiais nuostabaus parko takeliais, lankėmės žvėrinėlyje, o kur dar ekskursija su gidais po dvaro apartamentus, menes ir sales….
Gimtadienį vainikavo direktoriaus sveikinimai ir palinkėjimai jubiliejaus proga, šventiniai pietūs ir tortas.
P.S. O mūsų talentingasis Jaroslavas nustebino visus, įteikdamas dvaro gidei savo piešinį, kur neįtikėtinai tikroviškai atvaizdavo Taujėnų dvarą ir jo aplinką…
Ministrės Monikos Navickienės vizitas
Spalio 24 d. mūsų dienos centre apsilankė garbi viešnia – socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. Ji jau anksčiau yra susipažinusi su Centro bendruomene, todėl šį kartą su mūsų lankytojais ji nusprendė lipdyti ir taip iš arčiau susipažinti su keramikos amatu. Anot ministrės, yra be galo smagu pabūti su mūsų keramikais, pasimokyti iš jų, pamatyti jų kasdienybę bei tiesiog artimiau pabendrauti.
Centre Monika išlipdė pirmą savo keramikinį indą ir žada artimiausiu metu sugrįžti, kad galėtų dekoruoti kartu su mūsų lankytojais savo pradėtą darbą.
Sienos pasakoja Vilniaus istoriją
VšĮ dienos centro „Mes esame“ kiemelio siena tapo meno kūriniu, kurio pagrindinė idėja – Vilniaus 700- metų jubiliejus. Čia galima pamatyti Vilniaus miesto įkūrimo legendą – Gedimino sapną. Taip pat galima atrasti Šv. Teresės, Šv. Apaštalų Petro ir Povilo, Šv. Onos ir Naujosios Vilnios Šv. Kazimiero bažnyčias, kaip vertingiausią ir gražiausią barokinės bei gotikinės architektūros paveldą.
Keramikos užimtumo specialistė Elena taip atskleidžia pamatinį Vilniaus miesto grožį.
Sienoje taip pat simboliškai atvaizduoti metų laikai, kurie atspindi sostinės metų tėkmę iki šių dienų.
Piešinį kūrė Elena, jai talkino praktikantė Olga, studijuojanti dailės terapiją.
Pasiplaukiojimas
Vasara dar nesibaigia, todėl ir toliau tęsiam įspūdingas savo keliones.
Šį kartą traukiniu vykome į Trakus, kur smagiai plaukiojome katamaranais, gėrėjomės šio gražaus miestelio vaizdais ir aišku, ragavome kibinų, kurie patikėkite, čia yra patys skaniausi.
Vis tik didžiausią įspūdį mums paliko pasiplaukiojimas ežere…. Nuoširdžiai dėkojame Povilui už suteiktą galimybę pasiplaukioti su katamaranais.
Labai labai ačiū!
Apsilankykite čia ir Jūs, kol dar šilta, įkvėpkite dar vasaros…
Rugsėjo 1-oji
Su dideliu džiaugsmu atšventėme ir mes savo darbų pradžią.
Tik šiais metais dar linksmiau ir įdomiau.
Koncertavo dainininkai Roberta ir Dimitrijus, taip pat mųsų didžiausia pažiba – Centro ansamblis su nauja programa. Buvo pristatyti naujausi Alės tapybos darbai, o šventės vinimi tapo mūsų talentingos užimtumo specialistės piešta siena. Dabar Centro kiemelis tapo spalvotas ir dar jaukesnis.

Bitininkystės muziejuje

Ilgai planavome ir labai laukėme kelionės į Bitininkystės muziejų, įsikūrusį Aukštaitijoje, Stripeikių kaime.
Nuostabi vieta, nieko panašaus iki šiol nebuvom matę: kalnai, kalneliai gausiai pabarstyti akmenimis, žemumose telkšantys ežerai, griovomis srūvantys upeliai….
Muziejuje sužinojome, kad šis, kartais miestiečiams vis dar atrodantis nereikšmingas, mažas padarėlis – bitutė mums ir visai gamtai yra tokia svarbi.
Rinkomės iš daugelio čia siūlomų edukacijų, tačiau labiausiai sudomino teminės praktikos – „Atvėrus avilio duris“.
Ekskursijos – paskaitos metu susipažinome su bitininkystės istorija, bičių namų kaita, šeimos gyvenimo ypatumais ir bičių rūšimis.
Ragavome medų iš korių, kvėpavome ten augančių žolelių aromatu. Taip pat galėjome gyvai dalyvauti realiame bičių gyvenime, bitininkui atvėrus avilio duris….
Čia atvykome pusdieniui, tačiau gražius jausmus ir taikių darbininkių bitučių buvimą, jausime visus metus.
Turistinis žygis
Nuostabus turistinis žygis su dviem nakvynėmis palapinėse⛺️prie Elniakampio ežero. Mėgavomės kiekviena vasaros diena: saulės šiluma🌞, vėjo šiurenimu, paukščių čiulbėjimu. Tikra atgaiva sielai ir kūnui!
Puikiai praleidome laiką draugiškoje aplinkoje: žaidėme įvairius žaidimus, vaikščiojome po apylinkes, maudėmės, žvejojome, šokome, dainavome, gaminome valgį ant laužo …
BUVO SMAGU PABŪTI VISIEMS KARTU💚
Senas ir naujas Vilnius
Birželio 27 d. Neįgaliųjų reikalų departamente vyko Jaroslavo keramikinių paveikslų parodos „Vilniui – 700“ atidarymas.
Savo paveiksluose Jaroslavas atvaizdavo seniausius ir žymiausius Vilniaus statinius, greta pristatydamas ir šiuolaikinius sostinės objektus.
Be galo talentingas mūsų menininkas, jau seniai turintis savo gerbėjų ratą, stebino ir kitus, iki tol nieko panašaus nemačiusius parodos lankytojus.
Labai kviečiame visus į Neįgaliųjų reikalų departamentą, kur turėsite unikalią galimybę pamatyti seną ir naują Vilnių Jaroslavo akimis.
Joninės!
Jau čia pat gražiausia ir linksmiausia vasaros šventė – Joninės. Kiekvienais metais nepraleidžiame šios ypatingos progos, sveikiname varduvininkus ir kaip dera švenčiame: renkame žolynus, piname vainikus, ieškome paparčio žiedo, šokame ir dainuojame.
O mūsų Jonines tradiciškai puošia patys gražiausi kilimai, kuriuos jau nuo rudens audė Rasa ir Jonas.
Švenčiame Mamos dieną!
Gegužės 5 d. sveikinome pačius brangiausius žmones – savo mamas. Tądien patys gražiausi žodžiai ir dainos buvo skirtos tik joms. Šiai dienai ruošėmės ne vieną savaitę, gaminome mažas dovanėles, savo rankų darbo muiliukus, į kuriuos sudėjome visą savo meilę.
Turėjome ir garbių svečių. Mūsų šventę aplankė Petr Miuler, Vilniaus Stačiatikių Švč. Mergelės Marijos Ženklo Iš Dangaus bažnyčios vadovas su savo parapijiečiais. Gera buvo išgirsti gražius žodžius, skirtus mums ir pajusti nenusakomą ramybę, kurią skleidė kunigas.

 Keramikos edukacijos

Balandžio 18 d. surengėme keramikos edukacijas geriems mūsų bičiuliams – Valakampių socialinių paslaugų gyventojams.
Vienas iš būdų išlaisvinti savo kūrybines galias – lipdymas iš molio. Šis, senovę menantis keramikos amatas yra puikus būdas išreikšti save. Edukacijos metu stebėjome, kaip atsiskleidžia pirmą kartą lipdančių žmonių fantazija bei buvo jaučiamas didelis noras veikti kūrybingai.
Mūsų draugai buvo be galo dėkingi už suteiktą galimybę lipdyti, jausmingai reiškė savo teigiamas emocijas, džiaugėsi savo darbeliais.
Edukacinio užsiėmimo metu, jos dalyviai buvo supažindinti su visu keramikos kūrinio atsiradimo procesu (nuo mažo šlapio molio gabalėlio iki keramikos kūrinio).

 Veltų paveikslų paroda „Pasaulis pagal Alę“

Kovo 21 d. vyko Aleksandros veltų paveikslų parodos „ Pasaulis pagal Alę“ atidarymas Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre.
Svarbu buvo parodyti Alės kūrybą ir kartu perteikti šios talentingos mūsų lankytojos vidinį pasaulį, kuris itin atsispindi jos veltuose paveiksluose. Veldama, ji savitai atvaizdavo gyvąją gamtą, kurią taip mėgsta stebėti: drugeliai, sraiges, varlės, boružės, įgaunančios naujas formas. Jos kūryboje visada vyrauja ryškios spalvos, o išvelti paveikslai – tai Aleksandros kasdieninio gyvenimo atspindžiai, nuteikiantys pakiliai ir optimistiškai.

Projektas „Saulės ratu“ Naujosios Vilnios bibliotekoje

Džiaugiamės, tapę Naujosios Vilnios bibliotekoje vykstančio projekto „Saulės ratu“ dalyviais!

Šio projekto tikslas – supažindinti su senosiomis Vilniaus krašto tradicijomis, kultūros įvairove, pristatant įvairių meno kūrėjų darbus ir tuo pat metu organizuojant praktinius užsiėmimus, skatinančius saviraišką ir kūrybiškumą.
Jau dalyvavome pirmose edukacinės dirbtuvėlėse, kur grožėjomės nacionalinės premijos lauretų Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus tapybos darbais. Užsiėmimą vedė nuostabi edukatorė Sigutė Chlebinskaitė.
Įkvėpti šių menininkų, – piešėme, kirpome, klijavome ir taip sukūrėme pirmąsias savo knygas.

„Tas daro daug, kas daug myli“

Buvome pakviesti į Vilniaus jėzuitų gimnazijos dieną, tema „Tas daro daug, kas daug myli“.

Tikslas – šios gimnazijos mokinius supažindinti su prasmingu mūsų darbu Centre.
Dalindamiesi savo patirtimi, kartu pristatėme ir fotografo Šarūno Sabaičio fotografijų parodą
„Mes esame“, kur yra užfiksuoti mūsų lankytojai savo kasdienėje veikloje.
Smagu buvo pabendrauti su mokiniais, kurie buvo ne tik be galo smalsūs, bet ir jau turintys tvirtas gyvenimo vertybes.

Pramogos boulinge

Vasario 20 d. lankėmės boulinge, kur draugiškai varžėmės bei vaišinomės. Šis žaidimas taip įtraukė mus, kad praradome laiko nuovoką, o azartas su kiekvienu kamuolio metimu augo iki begalybės….

Labai ačiū už suteiktą progą apsilankyti šiame boulinge!!!

Vasario 16 – osios dieną audringai paminėjome dainomis ir šokiais.

Dėkojame Viktorijai Grežėnienei, Valakampių socialinių paslaugų namų direktorei, pakvietusiai į mūsų Centrą nuostabius daininkus – Laimutę Semėnienę ir Aurelijų Aksomaitį VŠĮ „Renginių mozaika“. Šie atlikėjai surengė linksmą šventę visai mūsų bendruomenei.
Lauksime Jūsų sugrįžtant!

Vilniui 700 metų

Sausio 25 d. švenčiame Vilniaus miesto 700- ąjį gimtadienį!

VšĮ dienos centro „Mes esame“ parduotuvėje (Pilies g. 42 -17) nuo gruodžio 6 iki 31d. organizavome akciją „Vardą parašyti, miestą pastatyti“.
Prisimindami Vilniaus įkūrimo legendą, kvietėme Vilniaus miesto gyventojus ir svečius užrašyti savo vardą į simbolinę plytą Gedimino pilies paveiksle.
Kunigaikštis Gediminas savo laiške kviesdamas atvykti į Vilnių
rašė : … kiekvienam geros valios žmogui atidarome (savo) kraštą, valdas ir ( visą) karalystę…
Šiandien, Vilniaus 700 metų gimtadienio proga, vėl kviečiame visus, ateiti į suvenyrų parduotuvę (Pilies g. 42 -17) ir pasirašyti simbolinėje plytoje.
Dėkojame visiems prisidėjusiems prie mūsų šventinės akcijos, ne tik lietuviams, bet ir italams, lenkams, prancūzams, vokiečiams, ispanams, norvegams, ukrainiečiams bei svečiams iš kitų šalių.
Akciją tęsime iki tol, kol bus užrašytas 700-asis vardas.

Vilniui 700 metų

Mums buvo labai įdomu dalyvauti interaktyvioje Vilniaus miesto kultūros objektų apžvalgoje, kurią organizavo Naujosios Vilnios bibliotekos darbuotojai.

Taip pat entuziastingai įsitraukėme ir dėliodami „Gedimino laišką“, skirtą Vilniaus 700 metų jubiliejui.

Paroda „Kai mūsų darbai prabyla…“

Lietuvos Respublikos Seime vyko VšĮ dienos centro „Mes esame“ lankytojų darbų parodos „Kai mūsų darbai prabyla…“ atidarymas.

Dėkojame ministrei Monikai Navickienei už gražius žodžius ir palaikymą.
Dėkojame Rotary klubui „Vienybė“ už suteiktą progą Aleksandrai tapyti.
Mūsų Centro lankytojai ne visada gali žodžiais išsakyti, ką jaučia, galvoja ir apie ką svajoja. Todėl jie visa tai išreiškia per savo kūrybą. Apžiūrėdami parodą, Jūs ne tik pamatysite mūsų darbus, bet ir išgirsite juos…
Paroda veiks iki 2023 m. sausio 8 d.
Nuotraukas iš parodos atidarymo galite pamatyti nuorodoje:

Edukacija Raudondvario pilies dvare

Raudondvario ansamblis mums pasirodė be galo įspūdingas, ypatingai pagrindinis pastatas – pilies rūmai su bokštu. Vieningą dvaro ansamblį sudaro didelėje parko teritorijoje išsidėstę du oficinų pastatai, oranžerija, arklidės ir ledainė.

Gidė Zita mums pasakojo apie pirmiausiai apsistojusius žmones Raudondvario teritorijoje, kada ir kaip pradėjo formuotis Raudondvario pavadinimas, kokie žymūs Lietuvos didikai čia valdė ir koks buvo jų indėlis gyvenvietės ir dvaro kaitai, bei koks jų palikimas pasiekė mus.
Ekskursijos metu, nors ir truputį lijo, bet mes vistiek iš lauko apžiūrėjome restauruotus Raudondvario dvaro pastatus. Taip pat aplankėme reprezentacinių rūmų pietinėje pusėje esančius kambarius ir menes, sužinojome kaip keitėsi jų paskirtis, kokie buvo interjerai, keičiantis dvaro savininkams. Gidė mums, nors ir trumpai, tačiau labai įdomiai pristatė Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės legendą bei jų gyvenimo atspindžius, išlikusius iki šių dienų Raudondvario dvare.
Be galo didelį įspūdį mums paliko dalyvavimas edukacijoje „Piešimas ant stiklo – vėjo varpelių gamyba“, kur išbandėme vieną iš paslaptingiausių mums technikų, kur kas kartą negali numatyti, kaip atrodys tavo piešinys. Dėl to piešti buvo labai įdomu. Sukurtų vėjo varpelių skleidžiami švelnūs garsai taip ramino, kad šypsojosi visi ekskursijos dalyviai.
Galiausiai pietavome Raudondvario davaro oranžerijoje – restorane, kur tą dieną pasijutome garbingiausiais šio
dvaro svečiais, mėgavomės tų laikų prabanga bei skanavome nuostabiausio skonio patiekalus…

Dovana Vilniui

Mūsų lankytojų paveikslų paroda, skirta Vilniaus 700 metų jubiliejaus progai „Dovana Vilniui“ Marijos ir Jurgio Šlapelių name – muziejuje (Pilies g. 40).
Paroda veiks birželio 1-19d.
Mūsų kieme šiandien šventė!
Vilniaus dailės akademijoje tekstilės meno ir dizaino katedroje surengėme didžiulę parodą. Joje – mūsų lankytojų – Alės, Jaroslavo, Michailo, Rasos, Liucinos, Karinos, Justo, kuriems dievulis padovanojo talentą, o gyvenimas suteikė galimybę kurti, darbai.
Džiaugiamės už juos, džiaugiamės su jais!
Darbai išties išskirtiniai: spalvingi, nuotaikingi – tai pabrėžė ir VDA profesorė E.G. Bogdanienė. Tuo įsitikinome ir mes, tuo įsitikino į parodos atidarymą atėję svečiai, tėvai.
Mes ir toliau kursime ir rengsime parodas!!!
Paroda Vytauto Valiušio keramikos muziejuje
Leliūnuose, didžiausiame ir vieninteliame, tokio dydžio Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Europoje, mes grožėjomės lietuviška keramika, jos gamybos tradicijomis nuo seniausių laikų, čia galėjome pamatyti virš 4000 Vytauto ir kitų Lietuvos keramikų dirbinių.
Šioje unikalioje vietoje su dideliu pasididžiavimu pristatėme ir savo Centro parodą – keramikos užimtumo grupių dirbinių bei vienos iš talentingiausių mūsų lankytojų Aleksandros tapybos darbus.
Parodos pristatyme dalyvavo daug garbių svečių – Utenos krašto kultūros srities atstovų.
Dėkojame Vytautui Valiušiui už šiltą priėmimą, nepamirštamą ekskursiją po keramikos muziejų, už pačias įdomiausias istorijas apie čia atsiradusius gaminius bei neišpasakytą svetingumą.
Mes būtinai čia sugrįšime!

SVEIKINAME!

Sveikiname mūsų įstaigos paslaugų gavėjus sėkmingai išlaikiusius profesinio mokymo egzaminus.

EQUASS Assurance sertifikatą mums įteikė socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė.
Šis sertifikatas – tai įrodymas, kad mes jau kurį laiką dirbame ir teikiame socialines paslaugas, vadovaudamiesi nauju europinės kokybės standarto lygmeniu.
EQUASS sertifikatas taip pat įkūnija mums pagrindines vertybes – orientaciją į paslaugų gavėją, teisių įgyvendinimą, lyderystę, partnerystę, kurios yra neatsiejamos ir nuo kasdienės mūsų veiklos, siekiant geresnės Centro lankytojų gyvenimo kokybės.

Atviros kūrybinės dirbtuvėlės

Rugsėjo 16 d. senamiesty, šalia VšĮ dienos centro „Mes esame“  suvenyrų parduotuvės vyko atviros kūrybinės dirbtuvėlės. Dalyvavo penki mūsų centro lankytojai kartu su darbuotojomis, šio meninio projekto koordinatorėmis. Prie jų prisidėjo dailininkė Aistė Bugailiškytė.

„Tapydami ant drobės atvaizdavome pačius gražiausius senamiesčio objektus.
Mus, šio puikaus projekto dalyvius, galėjo stebėti praeiviai, o norintys turėjo galimybę prisijungti ir tapyti kartu“.

„Draugystės tiltai apleistuose praeities kiemuose“

Renginį jau vienuoliktus metus organizavo Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos asociacija „Viltis“. Šventėje dalyvavo Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių ir neįgaliųjų organizacijų atstovai, dienos socialinės globos centrų lankytojai.
Susirinkusius sveikinimo žodžiais pasitiko asociacijos „Viltis“ vadovė Dana Migaliova. Asociaciją šventės proga ir visus susirinkusius taip pat sveikino nuolatiniai rėmėjai ir savanoriai.
Gera vėl buvo čia pabūti, susitikti su senais draugais, pašokti, padainuoti, o atsigėrus karštos kavos, pasidalinti savo prisiminimais ar ateities planais.

Aplankėme pelėdų parką Rudaminoje

Puiki vieta mylintiems paukščius, o ypač pelėdas! Likome susižavėję, tiek gražia aplinka, tiek įdomiu pasakojimu apie šiuos paukščius.

AČIŪ šeimininkams!

Rekomenduojame apsilankyti!

Laikas prie Gėlos ežero

Smagiai praleidome laiką prie Gėlos ežero: supomės, vaikštinėjome, žaidėme Bočios, pietavome.
Mėgavomės puikiu laiku, būdami vasariškai nuostabioje gamtos apsuptyje, jausdami šalia esančią ežero ir miško ramybę.

Lankėmės VU Botanikos sode, Kairėnuose

Prasidėjo vasara.. O mes nuo seno turime gražią tradiciją, lydinčią mus ne vienerius metus, – aplankyti Kairėnų botanikos sodo nuosatabią augmeniją.

Pas mus lankėsi Aktyvaus užimtumo centras „Eik“

Turėjome puikią galimybę išbandyt savo centre triračius be pedalų, kurie yra skirti neįgaliųjų sveikatinimui ir sportui.
Atvykusuos trenerės mums pasakojo, kad triračiai yra naudingi pusiausvyros sutrikimus, judėjimo negalią turintiems, bei žmonėms su kitomis negaliomis : intelekto, klausos ar regos.
Ačiū centro „Eik“ narėms už suteiktą galimybę išbandyti šiuos „technikos stebuklus“.
Mes ne tik važinėjome su šiomis,dar mums nematytomis technikos priemonėmis, bet ir pajutom pozityvią energiją ir šilumą, atvykusią kartu su Jumis.
Ačiū Jūrate, Aušra ir Rasa!
Tai ypatingai prasminga veikla, suteikianti visiškai naujas sąlygas šių žmonių fiziniam aktyvumui ir sveikatinimui, bei palankiai integracijai į visuomenę ir pilnavertį gyvenimą.

P.S. Triračius išbandėm ir mes, darbuotojai. Direktorius taip pat neatsispyrė pagundai…
Taigi visa mūsų bendruomenė neįprastai ekstrimaliai ir aktyviai praleidom laiką!

Šarūno Sabaičio ir dienos centro „Mes esame“ fotografijų paroda,  Seime

Lietuvos Respublikos seime buvo pristatyta fotografo Šarūno Sabaičio ir dienos centro „Mes esame“ fotografijų paroda.
Idėja, surengti foto parodą, kilo sutikus fotografą Šarūną Sabaitį.
Taip gimė meninė nuotraukų paroda “Mes esame”. Parodos pavadinimas tarsi užtvirtina, kad mes esame, galbūt kitokie, negu didžioji dalis mūsų visuomenės, bet išskirtiniai ir saviti gerąja prasme. Tai yra mintys mus įamžinusio fotografo, žmogaus, niekada iš arti nemačiusio ir nesusipažinusio su negalią turinčiais žmonėmis.

Dėkojame Taikomosios dailės muziejui už kvietimą dalyvauti edukacinėje programoje „Ornamentai iš šviesa“.
Įspūdingi, spalvingi, interaktyvūs piešiniai, – nauja patirtis ir nepakartojami įspūdžiai.

Ilgai nelaukę, vėl važiavome į Naujosios Vilnios kultūros centro biblioteką, kur jaukiai leidome laiką ir piešėme emocinės komunikacijos erdvėje kartu su dailės terapijos specialiste Aušra, be galo šiltu ir savo darbui atsidavusiu žmogumi.
Šį kartą važiavo kita grupė lankytojų, tačiau rezultatas tas pats,- visiems labai patiko.

 

Šį kartą socialinės ir emocinės komunikacijos erdvėje (Naujosios Vilnios biblioteka) kartu su šios srities specialiste Aušra, išbandėme dailės terapijos užsiėmimus.
Piešdami, mūsų lankytojai galėjo išreikšti savo jausmus, mintis ir potyrius. Šis metodas nereikalauja specialių meninių sugebėjimų, svarbus pats kūrybinis procesas, kuris pagal poreikius gali būti gydantis, ugdantis ir atpalaiduojantis.

P.S. Mūsų darbuotojos relaksavosi taip pat… Čia atpalaiduojanti kūryba vyko, naudojant kinetinį smėlį.

 

Mes nuolat lankomės pas savo kaimynus ir gerus draugus – puikią komandą, kuruojančią ir vykdančią įvairiapusę meninę, kultūrinę, o dabar jau ir terapinę, bei relaksacinę veiklas Naujosios Vilnios kultūros centre.
Šį kartą išbandėme čia įsikūrusios, Naujosios Vilnios bibliotekos, socialinės ir emocinės komunikacijos erdvę.
Pirmą kartą važiavome tiesiog pabūti ir išbandyti šiam relaksaciniui kambariui pritaikytą sensorinę įrangą.
Relaksacija – saugus ir efektyvus streso įveikimo bei gyvenimo kokybės gerinimo būdas. Gal todėl čia išgyvenome nerealius pojūčius, – atsipalaidavome, patyrėme ramybės ir kažkokio nenusakomo džiaugsmo būsenas.

Sausio 16 d. pas mus apsilankė Ingrida Šimonytė ir Monika Navickienė kartu su savo komandomis

Malonu, kad vyko toks paprastas bei šiltas bendravimas su mūsų lankytojais, taip pat atviras ir konstruktyvus dialogas su mūsų centro darbuotojais.
Seimo narės nuoširdžiai domėjosi mūsų bendruomenės gyvenimu, džiaugėsi mūsų pasiekimais, išgirdo mūsų svajones ir lūkesčius, kartu kūrėme veiklos planus ateičiai, kuriuos žadame įgyvendinti su šiomis seimo narėmis.
Ačiū, kad mus aplankėte, ačiū už dovanas, o svarbiausia už žmogišką šilumą, kurios mums taip dažnai visiems trūksta.
Labai džiaugiamės šiuo šiltu vizitu, kuris tapo mūsų gražios draugystės ir bendradarbiavimo pradžia.

Nors šventės jau praėjo, tačiau sausio 9 d. mes jas dar kartą paminėjome savo centre.
Labai džiaugiamės, kad mus aplankė garbūs, ir per ilgą laiką jau spėję tapti mūsų ištikimais draugais, svečiai – Vilniaus Stačiatikių Dievo Motinos Ženklo iš dangaus parapijos bendruomenės nariai kartu su tėvu Piotru Miuller.
Šie geri žmonės atvežė mums ne tik dovanų, bet paliko nenusakomą ramybės bei šilumos pojūtį.
Ilizionistas Jonas Palionis ir šokių studijos vadovė „Leila dance“ Renata Palionis bei jos vadovaujamos merginos, taip pat kiekvienais metais aplanko mus per Naujametinę šventę.
Koncertavome ir mes patys, šokome, kūrybinėse dirbtuvėlėse piešėme ir rašėme palinkėjimus ateinantiems metams.
Nesikuklinsime ir pasakysime drąsiai, – šventė pavyko su kaupu!

Lapkričio 6 dieną turėjome ypatingai informatyvų, edukacinį susitikimą su Europos informacinio centro asistente Agne Zakaravičiūte, kuri mums papasakojo apie Europos Sąjungą, kaip Europos valstybių ekonominę bei politinę bendriją, buvome supažindinti su pagrindinėmis jos vertybėmis.
Atlikom specialiai mums paruoštas užduotis, gavome naujų žinių ir užtvirtinome tai, ką jau žinojome.

Pas mus apsilankė puiki pareigūnė Marina Karpukienė su savo komanda (Vilniaus miesto ketvirtasis policijos komisariatas), kuri mums išsamiai papasakojo apie saugų eismą, dalijosi savo kasdieninio darbo patirtimi, kalbėdama apie vagysčių prevenciją, saugumą gatvėje ir viešajame transporte.
Gavome ypatingai naudingos ir net gyvybiškai svarbios informacijos. Buvo išdalinta daugybė atšvaitų, už kuriuos dėkojame.
Prižadame juos nešioti ir taip išlikti saugūs kelyje!

Neįgaliųjų reikalų departamente spalio 2 d. atidaryta paroda ,,Kai pildosi sapnai”. Jos autorė – VŠĮ dienos centro “Mes esame” lankytoja Aleksandra Stankevič.

Šio tapybos ciklo paveikslai – tai  ryškiomis spalvomis užburiantys sapnų vaizdiniai, kylantys iš vidinių jutimų, priklausantys nuo Aleksandros dvasinių išgyvenimų. Moteris savo vidinį pasaulį, emocijas išreiškia spalvų bei formų pavidalu. Tapydama ji dažnai prisimena savo sapnus, todėl panoro perkelti juos ant  popieriaus lapo.

Išraiškingos formos, figūros, spalvos, ryškiai matomos autorės tapyboje, tai tarsi jos kasdieninio gyvenimo atspindžiai, žaismingai sudarantys visumą, kurią kiekvienas žiūrovas gali interpretuoti savaip.

Tai jau antrasis autorės tapybos parodų ciklas. Pirmasis organizuotas tapybos parodų ciklas „Aleksandros svajos“ jau apkeliavo įvairias Vilniaus miesto įstaigas bei institucijas.

 

Ekskursija į Lietuvos aviacijos muziejų.

Aplankėme Eglės, – mūsų centro globėjos, bendruose meno srities projektuose su VDA, parodą.
Įspūdžai neišdildomi…
Aptardami parodą, su centro lankytojais, nusprendėme, kad tai meninkė iš didžiosios raidės!
Plačiau čia:
https://renginiai.kasvyksta.lt/…/egle-ganda-bogdaniene-pers…

Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, IV-oji komanda suorganizavo mums informatyvią, paremtą „gyvais“ ugniagesių pasakojimais, Atvirų durų dieną. Vyrai dalijosi patirtimi iš iškvietimų, pasakojo apie išgelbėtas gyvybes ir sunkų, bei atsakingą savo darbą.
Buvo galima apžiūrėti įrangą, esančią gaisriniame automobilyje ir stebėti tikrą iškvietimą, gautą mūsų buvimo ten laiku.

Sugalvojome aplankyti keletą jau seniai mūsų suplanuotų objektų Vilniaus centre.
Įspūdžių pilna diena prasidėjo Planetariume, kur stebėjome žvaigždes ir klausėmės lektoriaus pasakojimo apie saulės sistemos planetas, žvaigždynus bei jų išsidėstymą, keliavome į ateitį ir net pabuvojom mėnuly!
Vėliau gėrėjomės ne ką prastesniais Vilniaus vaizdais iš „Swedbank“ apžvalgos aikštelės. Iš čia mums atsivėrė nuostabus Vilniaus peizažas.
Dar vėliau pietavome restorane „Pirmas blynas“. Jo savininkas olandas Timas van Wijkas užsiima švietėjiška bei socialine veikla, organizuodamas žmonių su negalia įdarbinimą, taip ugdydamas neįgalių asmenų darbinius įgūdžius. Restorano padavėjais ir virtuvės šefo padėjėjais dirba žmonės su negalia. Šios idėjos sumanytojas Timas sako, kad svarbiausia – darbą pritaikyti žmogui, tuomet negalia neturi reikšmės.
Blynai buvo nuostabūs. Atsižvelgdamas, kad mes atvykome taip pat iš neįgaliųjų centro,restorano savininkas pritaikė mums didelę nuolaidą.
Ačiū jam ir visam jo suburtam, nuostabiam kolektyvui!
Puikiai praleidom laiką, grįžom sotūs ir puikiai nusiteikę, planuodami jau naujas išvykas..

Niekaip negalime pamiršti kelionės į Ignalinos rajoną, kur įspūdingai praleidome laiką. Apsilankėme Ginučių vandens malūne, kur galėjom užuosti miltų kvapą, klausėmės įdomaus pasakojimo apie čia gyvenusius ir ūkininkavusius žmones, galėjom paliesti iki šių dienų išlikusius senovinius rakandus.
„Paukščių kaime“ atsidūrėme didžiuliame paukščių ir kitų gyvūnų pasaulyje. Gaidžiai, antys , žąsys, stručiai, povai, įvairiausių rūšių vištos, fazanai ir dar daugybė kitų sparnuočių sveikino mus atvykusius, klegėdami įvairiausiais garsais. Alpakos, asiliukas, arkliukai, triušiukai ir kiti gyvūnėliai puikiai tiko ir mums labai patiko, papildydami gausias paukščių gretas.
Puiki kelionė vasaros pradžiai!

Ačiū bendrijai „Viltis“ už pačią gražiausią ir nuostabiausią šventę, surengtą neįgaliems žmonėms. Tokios geros nuotaikos, tiek daug linksmai nusiteikusių žmonių vienoje vietoje seniai jau neteko matyti. Šokom, dainavom, vaišinomės ir dar dovanų gavom.Ar gali būti dar labiau pavykusi šventė? Galvojame, kad ne!

Vieną gražią ir saulėtą pavasario dieną vykome į Botanikos sodą Kairėnuose. Čia grožėjomės žydinčiais rododendrais, japoniškame sode augančiais subtiliais spygliuočiais, vaikščiojome po senąjį Kairėnų dvaro parką, žavėjomės tulpių jūra ir visais kitais, įspūdingais gamtos stebuklais, kuriuos galime išvysti šiame sode. Klausėmės išsamaus ir labai įdomaus gido pasakojimo apie Kairėnų parko statinių istoriją, augalų savybes, apie čia apsigyvenusius paukščius ir atklystančius žvėrelius.
Nuostabiai praleistas laikas atgijusioje ir įvairiausiomis spalvomis nusidažiusioje Botanikos sodo gamtoje, kurią puoselėja ir su didele meile bei atsakomybe prižiūri daugybė ten dirbančių žmonių.

Gegužės 8 d. turėjome ypatingą svečią – Lietuvos lengvaatletę, ilgų nuotolių bėgikę Dianą Lobačevskę. Sportininkė su mumis dalijosi savo patirtimi, davė daug patarimų, susijusių su bėgimu, taip pat atsakinėjo ir į asmeniškus klausimus.
Puikiai praleidome laiką, klausydamiesi garsios bėgikės. Šis, labai šiltas ir pozityvus žmogus įkvėpė mus, suteikė noro „pasitempti“ ir kiekvienam apmąstyti, kokius tikslus mes patys turime nusibrėžę savo gyvenime.

Š.m. gegužės 2 d. Vilniaus rajone, Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijos stadione vyko varžybos.
Vienas iš rengėjų uždavinių buvo – populiarinti bėgimą, kaip paprasčiausią fizinės rekreacijos formą. Labai gražu, kad į šias, jaunimui skirtas varžybas buvo pakviesti ir neįgalieji, kurie turėjo galimybę sudalyvauti ir išbandyti savo jėgas neįgaliųjų integraciniame bėgime.
Visi, be išimties, bėgimo dalyviai gavo atminimo medalius.
Grįžome laimingi, truputį pavargę, bet apdovanoti!

Laukdami Šv. Velykų marginome kiaušinius didesnius nei įprasta ir jau galime pajusti gražiausią pavasario šventę…
Su Šv. Velykomis sveikiname visus. Geros nuotaikos ir dailiausių margučių!!!

Pas mus atvyko dailininkė ir edukatorė Rasa Flay. Pristatydama savo darbus, ji kvietė į jos kūrybą pažvelgti savo akimis.
Taigi jos tapytą gėlę mes interpretavome taip, kaip kiekvienas suvokėm ir matėm.
Rezultatai puikūs – daugybė gėlių bei relaksacija, kurią patyrėme kūrybinių paieškų metu.

Š.m. balandžio 11 d. Kirtimų kultūros centre buvo organizuojama „profesinio meistriškumo varžytuvės – abilimpiada „Aš galiu viską!”.
Čia, kaip ir kiekvienais metais, mūsų centro lankytojai dalyvavo velykinio kiaušinio dekoravimo, knygos skirtuko kūrimo, velykinio vainiko puošimo, keramikos puošimo, eilėraščio, mozaikos, velykinių paveikslų iš vilnos kūrimo rungtyse.
Mūsų lankytoja Ieva Vilčinskaitė laimėjo pirmą vietą eilėraščio kūrimo rungtyje.
Šiame eilėraštyje regis sudėtas visas pavasario grožis ir šventiška velykinė nuotaika!

Margos Velykos

Kiškiai ridena margučius,
Džiugina didelius ir mažus,
Pavasario saulė džiugina visus,
Vaikučiai ridena kiaušinius.

Velykos atrieda, atidunda,
Snieguolės žydi po langu,
Velykė veža vaikams margučius,
Kiaušiniai žali, rudi, mėlyni, raudoni…

Prie Velykų stalo susės visa šeima,
Saulė džiugina visus,
Čirena linksmai vyturiai,
Bunda miškai ir šilai.

Pirmos žibutės jau žydi,
Grįžta gimtinėn gandrai,
Pražydo šalpusniai ant šlaito…

 

Vilniaus dailės akademijos studentai ir mūsų centro lankytojai dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse, kur ant marškinėlių bando atvaizduoti Vilnių.
Čia pamatome žymius sostinės objektus naujai, kūrybinių dirbtuvių lankytojų akimis…

 

Aleksandrą sveikino MRU akademinė bendruomenė, Valakampių socialinių paslaugų namų gyventojai ir darbuotojai.
Palaikėme Aleksandrą ir mes!!!

 

Turėjom prasmingą ekskursiją po Bernardinų bažnyčią, vienuolyną, pamatėme gotikinį kiemelį, apžiūrėjome presbiteriją, požeminę kriptą, gotikinės varpinės bokštą. Įspūdžiai neišdildomi

 

Apsilankėme „Vilniaus meduoliuose“, kur mokėmės formuoti, kepti ir pasitelkus savo fantaziją bei kūrybiškumą, juos dekoruoti. 
Šiuos saldžius skanėstus patys skanavome ir vežėme lauktuvių savo artimiesiems.
Dar viena, nuostabi, šildanti pramoga mums drėgną ir vėjuotą žiemos dieną…

 

Į mūsų dienos centrą atvyko Karolis Misevičius ir Gediminas Mačiulskis ( „Afrikos būgnai“ ) ir atsivežė daugybę Afrikietiškų būgnų.
Anot Karolio ir Gedimino bei jų bendraminčių, – būgnų skleidžiama muzika atpalaiduoja ir išlaisvina kūrybiškumą, lavina vaizduotę ir šokio judesį.
Su šiuo teiginiu 100 proc. sutinkame ir mes! 
Ačiū už būgnus ir Afriką mūsų centre!

 

2018 m. lapkričio 20 dieną atšventėme savo 20 -ąjį gimtadienį!

Sulaukėme garbingų svečių. Mus pasveikinti atvyko Vilniaus m. savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja Ilma Skuodienė, Vilniaus m. savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktorius Jonas Bartlingas, Vilniaus m. savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento Socialinės paramos skyriaus vedėja Nadiežda Buinickienė, Naujosios Vilnios seniūnas Jurijus Gridiuško, Vilniaus Švenčiausios Mergelės Marijos Taikos Karalienės parapijos klebonas kunigas teol. m. dr. Eduardas Kirstukas.

Vilniaus dailės akademijos naujuosiuose rūmuose š. m. sausio 30 d. įvyko Centro lankytojos Aleksandros Stankevič piešinių ir tapybos darbų parodos ,,ALEKSANDROS SVAJOS“ atidarymas.

Apsilankymas  „Vilnil“ – iliuzijų muziejuje. Puiki atmosfera ir jaudinančios iliuzijos praskaidrino mūsų Centro lankytojų kasdienybę.

Socialinis dienos centro „Mes esame“ ir Vilniaus dailės akademijos meno projektas

 Naujosios Vilnios viešojoje bibliotekoje nuo š. m. birželio 14 d. iki 28 d. vyko VšĮ dienos centro „Mes esame“ (toliau – Centras) lankytojų darbų paroda.

 Centro lankytojai kartu su Vilniaus dailės akademijos Tekstilės katedros studentais š. m. gegužės mėn. susivienijo bendram kūrybiniam darbui ir dalyvavo socialinio meno projekte.

Kūrybinių dirbtuvių metu neįgalieji ant marškinėlių tekstiliniais dažais atvaizdavo Vilniaus architektūrinius, istorinius objektus bei vietas.

Šio socialinio meno projekto tikslas – pagal pateiktas Vilniaus senamiesčio nuotraukas sukurti piešinius ant marškinėlių, įtraukiant į šį kūrybinį procesą neįgaliuosius.

Sutrikusio intelekto ir sutrikusios psichikos asmenys galėjo laisvai išreikšti savo jausmus,atskleisti savyje neatpažintas galimybes, talentus, pasisemti stiprybės bei mėgautis tam tikra meno  terapija.

Lapkričio 17 d. dienos centro lankytojai lydimi darbuotojų lankėsi Šiauliuose „Šokolado muziejuje“. Ekskursija visiems labai patiko, patyrėme gerų įspūdžių!

MŪSŲ KASDIENYBĖ

Spalio 26 d. dalyvavome Kaune Lietuvos specialiojoje olimpiadoje, bočio čempionate. Užėmėmė III vietą.

Rugpjūčio pabaigoje, prieš pat mokslo metus lankėmės Rumšiškių Lietuvos liaudies muziejuje. Dalyvavome edukacinėje bandos kepimo programoje,ir su gido pagalba apžūrėjome muziejų.

Kiekvienas turi rūpintis savo sveikata!!! Šiaurietiškas ėjimas – puikus būdas tai daryti. Kiekvieną dieną norintys lankytojai bei darbuotojai propaguoja šį sveiko gyvenimo būdą. O prieš išeinant į atostogas, vykome su šiaurietiškomis lazdomis pasivaikščioti po Pūčkorių pažintinį taką.

Tęsiant naršymą, Jūs sutinkate su mūsų privatumo politika. Daugiau informacijos

VŠĮ "Mes Esame" Privatumo Politika
Kas mes esame
Mūsų tinklalapio adresas yra: https://mesesame.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome?
Kontaktų formos
Jūsų gautos užklausos gautos per mūsų kontaktų formą yra naudojamos tik atsakyti į jūsų klausimus ir pasiūlyti jums tinkamą sprendimą. Jūsų kontaktinių duomenu neperduodame JOKIAI trečiajai šaliai, taip pat neteikiame jokios naujienų prenumeravimo paslaugos. Jūsų užklausa yra vienkartinis kreipimasis į mus. Parašę mums NETAMPATE jokiais prenumeratoriais.

Slapukai (cookies)
Kai Jūs prisijungiate, mes taip pat sukuriame kelis slapukus, kuriuose saugoma Jūsų prisijungimo informacija ir Jūsų ekrano rodymo pasirinkimai. Prisijungimo slapukai galioja vieną mėnesį, o ekrano nustatymų – vienerius metus.
Kaip pašalinti slapukus iš savo įrenginio?
MesEsame.lt naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose. Šios taisyklės gali būti keičiamos. VŠĮ "Mes Visi" laikosi slapukų naudojimą reglamentuojančių teisės aktų.
Plačiau: https://ec.europa.eu/ipg/basics/legal/cookies/index_en.htm

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys
Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas.
Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.
Kur mes siunčiame Jūsų duomenis
Jūsų gautos užklausos gautos per mūsų kontaktų formą yra naudojamos tik atsakyti į jūsų klausimus ir pasiūlyti jums tinkamą sprendimą. Jūsų kontaktinių duomenu neperduodame JOKIAI trečiajai šaliai.
Kontaktinė informacija
Visais papildomais klausimais susisiekite su mumis el. paštu info@mesesame.lt

Uždaryti